[TITLE]
[BODY]

BEST MOVIES

[TITLE]
[BODY]
Kryefaqe » Entries archive
Anaidi debaton me Xhimin për gatimin. Anaidi i thtoë që nuk u ngop, dhe si pasojë ëhtë i pakënaqur. Xhimi shprehet se nuk është e thjeshtë ti kënaqësh të gjithë, njëri ngopet, tjetri jo. Por Anaidi shton se nëse Xhimi merret me diçka ose duhet ta bëjë mire ose mos merret me këtë punë. Duket që debati ka përfshirë pjës më të madhe të banorëve dhe për ta çështja e ushqimit është e ndjeshme. Tahme po mundohen të gjejne një zgjidhje që ti kënaqin të pakënaqurit. Ideja e parë është ta bëjnë me turne dhe të gatuajnë dy për të gjithë e kështu me rradhë. Por Anaidi tashme thotë se nuk është i pakënaqur nga cilësia por sasia. Nga 10 veta thotë ai gjysma ngopet, gjysma tjetër jo. 
Kategori: Big Brother Albania 6 | Shikime: 554 | Postoi: LiXi | Data: 2013-02-26 | Komento (0)

Marseli, Elena dhe Eldora flasin për banorët e shtëpisë. Fillimisht ato e nisin me Altinën. Mesa duket ajo ka lënë përshtypje jo të mirë tek Marseli dhe Elena, me sjelljen e saj. Madje këto dy banorë shprehen se ajo është antipatike. Ato thonë që impakti i parë nuk i ka zhgënjyer asnjëherë për të krijuar iden e karakterit të një personi. Marseli thotë që njerëzit duken që në fillim. Më pas ato flasin për Anaidin.Janë te mendimit që ai duket tip i vështirë por është aktiv ne lojra. Elena ka dyshime nëse do ta ketë Anaidin nga krahu i saj apo jo, por me pas shpreh një bindje që do ta ketë në krahun e saj. Ndërsa për sa i përket Etleves, Marseli shprehet: "Për mua zëre se ajo nuk ekziston”. Ai është i mendimit se njerëzit duhet të jenë aktiv, sidomos ditët e para. ... Lexo Më Shum »
Kategori: Big Brother Albania 6 | Shikime: 523 | Postoi: LiXi | Data: 2013-02-25 | Komento (0)

Banorët janë mbledhur në dhomën e ndenjes dhe shkëmbejnë mendime për të zhvilluar ndonjë lojë dhe për të bërë diçka interesante. Anaidi propozon të bëjnë një lojë me shishe, duke e mbajtur mes këmbëve dhe tja kalojnë njëri-tjetrit. Por duket që kjo lojë nuk i ka shkuar për shtat Elenës, e cila ka kërkuar ndonjë ide tjetër. Anaidi jep disa ide por jo të gjithëve u përshtaten. Gjithshtu edhe Olta jep ide për lojë. Ajo thotë që të mundohen të kapin mollën me goje e cila ndodhet në tokë, por mollë nuk kanë, kështu që edhe kjo ide nuk u mbështet. Më në fund, një pjesë e banorëve vendosin të luajne lojën e telefonit të prishur.
Kategori: Big Brother Albania 6 | Shikime: 489 | Postoi: LiXi | Data: 2013-02-25 | Komento (0)

Anaidi i tregon banorëve një episod që i ka ndodhur me Ilirin. Ai bën shaka dhe i tregon banoreve se e ka kapur Ilirin me llafe: "Dy-tre fjali dhe e kapa mat, pastaj më tha Iliri, hajde pijmë nga nje kafe se jemi të dy djem të zgjuar”. Banorët qeshin. Madje Anaidi shton se Iliri e paska marrë antipati duke qënë se Anaidi është tallur me profesionin e Ilirit, që si thotë Iliri është, marins. Anaidi i paskësh treguar Ilirit se edhe ai ka një shok që ka punuar nje punë të tillë, por Iliri ja ktheu që ke luajtur shumë playstation. Aty Anaidi ka filluar ta ngacmojë dhe të tallet me të mbi çrregullimet që mund ti ketë lënë lufta e Irakut. Anaidi vazhdon të tallet duke shtuar qe nuk fle marinsi ashtu si ai, dhe nuk gërrhet ashtu. Ai i kishte thënë Ilirit që ka bërë gab ... Lexo Më Shum »
Kategori: Big Brother Albania 6 | Shikime: 448 | Postoi: LiXi | Data: 2013-02-25 | Komento (0)

 Me sa duket kanë filluar ironitë e para mes banorëve. Jonilda ngacmon Marselinin duke i thënë: "Fytyren tënde do ta kisha martuar. Je shumë sensual, por do të kisha zbutur mirë”.Por Marselini i kthehet me të butë dhe i thotë që ka ardhur në momentin e gabuar. Jonilda vazhdon ta ngacmoje duke i thënë: "O mister, playboy”. Ai i përgjigjet që është burrë me namuz, por ngacmimet e Jonildes vazhdojnë duke i përmendur moshën e tij të re. Këtu Marselini bëhet pak më serioz duke i thënë që ai thjesht e injoron si person. Marselini akuzon Jonilden që ka mohuar origjinën, duke thënë njëherë që është nga Kosova, pastaj nga Puka, gjithashtu ai shton sa ajo ka sharë edhe gjithë burrat e martuar. Ajo mbrohet se e ka vetëm me Marselinin dhe nuk ka punë me burrat e botës. ... Lexo Më Shum »
Kategori: Big Brother Albania 6 | Shikime: 480 | Postoi: LiXi | Data: 2013-02-25 | Komento (0)

 Bisedat mes banorëve vazhdojnë për orë të tëra, duke bërë shaka e duke menduar për ide për lojëra. Loja e parë e tyre është ajo me pantonime, duke u argëtuar së bashku. Më vonë Eldora, Marselini dhe Elena hyjnë brenda dhe fillojnë bisedat mes tyre. Eldora e pyet Elenën për jetën private. Ajo tregon se është e lidhur me dikë që para një viti e gjysmë dhe para lidhjes ajo e ka pasur shok shumë të mirë. Pas pak atje shkon edhe Iliri, i cili fillon ta ngacmojë sërish Elenën, duke thënë se ajo duket si anoreksike, por Eldora mendon ndryshe. Ajo thotë se është fiks në përmasat trupore që duhet të ketë një modele. Kështu, ata fillojnë të diskutojnë për peshën dhe përmasat ideale trupore. Marselini dhe Elena fillojnë të bëjnë sërish thashetheme për njërin nga bano ... Lexo Më Shum »
Kategori: Big Brother Albania 6 | Shikime: 348 | Postoi: LiXi | Data: 2013-02-25 | Komento (0)

 Ndërkohë, që banorët janë duke folur për Elenën, ajo shkon aty dhe Marselini i bën komplimente duke i thënë që ajo është e lindur për modele dhe kjo duket nga linjat e saj, mënyra se si ecën dhe çdo sjellje e saja. Pak më vone Elena shkon dhe ulet afër Marselinit e i kërkon atij një mendim për Jonilden. Ai e shikon si një vajzë të mirë, por sipas tij ajo po mundohet të bëjë "aktoren”. Ai mendon se Jonilda po u afrohet të gjithëve dhe kërkon të mbulojë sa më shumë situata e të jetë e pranishme kudo. Elena shprehet: "Që në fillim hyri si një avdalle”. Elena nuk ka shumë besim tek Jonilda dhe këtë gjë ia vë në dukje dhe Marselinit. Më vonë të dy fillojnë të flasin për Xhimin. Marselini mendon se ai ka shumë frikë të ndryshojë dhe për këtë arsye nuk ka krijuar ... Lexo Më Shum »
Kategori: Big Brother Albania 6 | Shikime: 518 | Postoi: LiXi | Data: 2013-02-25 | Komento (0)

 Shakatë dhe të qeshurat mes banorëve vazhdojnë ende edhe në orët e para të mëngjesit. Ndërkohë, Arsimi propozon ide për lojëra. Djemtë dalin në oborr dhe fillojnë të bisedojnë, ndërkohë që Iliri shikon Elenën të shkojë drejt tualetit e fillon të flasë me ironi për të. "Shumë herë më seksi do të dukem unë me një palë pantallona, ndërkohë që ajo do të ketë ndërruar 75 palë”, shprehet ai. "Ajo është fottoshop e gjitha”, vazhdon të thotë ai duke qeshur, ndërkohë që edhe djemtë e tjerë e mbështesin. Banorët vënë re që Elena rri gjatë gjithë kohës duke u parë në pishinë dhe Olseni nuk duron ta shprehë këtë gjë edhe tek të tjerët. "Ajo rri 7 vjet në pasqyrë o vëlla”, thotë ai. Thashethemet për Elenën nuk kanë të mbaruar. Marselini e shikon teksa kalon dhe pyet Sh ... Lexo Më Shum »
Kategori: Big Brother Albania 6 | Shikime: 483 | Postoi: LiXi | Data: 2013-02-25 | Komento (0)

Marselini, Anaidi, Elena dhe Blendi shkojnë afër pishinës dhe fillojnë të tregojnë histori nga jeta e tyre. Marselini tregon për familjen e tij dhe veten. Ai thotë se jeton me prindërit dhe vëllanë e tij 9 vjet më të vogël se vetja, në Itali. Banorët e tjerë e pyesin se përse nuk ka arritur ta marrë bashkëshorten dhe djalin atje, por Marselini tregon se ka bërë një martesë me një italiane, por vetëm për efekt dokumentesh, në moshën 18-vjeçare. Ai tregon se procedurat e divorcit atje janë shumë të gjata dhe kjo gjë e ka penguar atë që të bëjë martesën me vajzën që do dhe që ka edhe një fëmije. "Gjëja më e bukur e martesës sime do të jetë çuni”, shprehet Marselini. Ai hamendëson për dasmën e tij dhe e mendon si një gjë shumë të bukur pjesëmarrjen e djalit të tij në ... Lexo Më Shum »
Kategori: Big Brother Albania 6 | Shikime: 448 | Postoi: LiXi | Data: 2013-02-25 | Komento (0)

 Ndërkohë që Iliri dhe Altina merren me larjen e enëve dhe sistemimin pishinës, afër tyre shkon Arsimi dhe Xhimi e të katërt fillojnë të bisedojnë e të bëjnë shaka me njëri-tjetrin. Aty shkon Elena pak më vonë, e cila fillon të ngacmohet nga Iliri, për sa i përket veshjes së saj provokuese, sipas tij. "Çfarë është ajo, bluzë shumë e gjatë apo fustan shumë i shkurtër?”, i thotë ai. Ndërsa Elena mundohet ta anashkalojë, dukë i pyetur nëse kanë nevojë për ndihmën e saj ën kuzhinë. Bisedat mes tyre vazhdojnë edhe pas largimit të saj. Disa nga banorët shkojnë në dhomën e gjumit dhe bisedojnë për kamerat e shtëpisë dhe orenditë e saj, ndërkohë që sistemojnë rrobat nëpër dollapë. Disa nga djemtë e shtëpisë shkojnë në dhomën e gjumit dhe merren me sistemimin rrobav ... Lexo Më Shum »
Kategori: Big Brother Albania 6 | Shikime: 422 | Postoi: LiXi | Data: 2013-02-25 | Komento (0)

« 1 2 3 4 5 6 »
Free web hostinguCoz